MENU
keyboard_arrow_up menu

Zastosowanie poduszki BabyProfil™

 

 

 • w celu profilaktycznym, który umożliwi prawidłowy wzrost i kształt kości czaszki – zalecane do stosowania u każdego dziecka,
 • w celu porawy jakości i komfortu snu dziecka,
 • w celu terapeutycznym przy następujących zaburzeniach:
  • plagiocefalia ułożeniowa (stan, w którym początkowo zaokrąglona czaszka, ulega spłaszczeniu w wyniku odgniecenia kości),
  • brachycefalia (stan, w którym główka dziecka spłaszczona jest z tyłu),
  • dolichocefalia (stan głowy, w którym jest ona spłaszczona po obu stronach),
  • asymetria ułożeniowa,
  • kręcz szyi.

Poduszka BabyProfil™ została zaprojektowana oraz wykonana w sposób, który rozkłada właściwy nacisk główki bez potrzeby przemieszczania się dziecka po różnych obszarach łóżeczka. BabyProfil™ najbardziej zalecany jest u malutkich dzieci (od 0 do 12 miesiąca życia), ze względu na możliwości plastyczne kości czaszki. Dzieci rodzą się z miękkimi głowami i właśnie ta cecha przyczynia się do tego, że główki noworodków i niemowlaków łatwo się odkształcają, dlatego bardzo ważne jest dbanie o ich prawidłowy rozwój.

Poduszka BabyProfil, dzięki unikatowemu rozwiązaniu, jest poduszką uniwersalną, umożliwiającą jej stosowanie zarówno u noworodków, jak i niemowlaków. BabyProfil™ została specjalnie zaprojektowana w celu prawidłowego rozwoju główki dziecka, która przyczyni się do jej prawidłowego kształtu oraz wzrostu. Posiada ona wgłębienia na główkę, które różnią się wielkością w zależności od strony poduszki, co umożliwia jej dostosowanie do różnego wieku dziecka i wielkości główki. Poduszka ta nie ogranicza ruchów dziecka, które może swobodnie przekręcać oraz ruszać główką na obie strony. BabyProfil™ daje dziecku wygodny odpoczynek, przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowych krzywizn kręgosłupa.


Wyprofilowanie i wypełnienie poduszki umożliwia najbardziej efektywne oraz prawidłowe ukształtowanie główki dziecka. Poduszka posiada możliwość regulacji jej miękkości poprzez wyjęcie specjalnego wypełnienia. Nie jest to jednak zalecane, gdyż może przyczynić się do wydłużenia okresu prawidłowego kształtowania główki, czyli celowości zakupu poduszki.

Podziel się:

close