MENU
keyboard_arrow_up menu

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną dla dziecka?

 

 

JAK WYBRAĆ PODUSZKĘ ORTOPEDYCZNĄ DLA DZIECKA?

Kupując produkty dla swoich dzieci, rodzice mają często trudny orzech do zgryzienia. Każdy rodzic pragnie wybrać dla swojej pociechy to, co najlepsze, a ogromny wybór na rynku nie ułatwia zadania. Szczególnie ważny jest świadomy wybór produktu, który ma zadbać o zdrowie malucha, np. poduszki ortopedycznej. Taka poduszka musi spełniać wiele funkcji. Nie tylko wpływa na komfortowy sen i wygodny odpoczynek dziecka, ale także ma działanie profilaktyczne – zapobiega zniekształceniom główki. Ale czym należy kierować się przy wyborze poduszki ortopedycznej dla dziecka?

UNIWERSALNY ROZMIAR

Poduszka ortopedyczna najbardziej zalecana jest dla niemowląt w wieku od urodzenia do 12. miesiąca życia, ponieważ wtedy główka dziecka jest najbardziej plastyczna. Wszyscy wiemy jak szybko dziecko rośnie w tym wieku. Dlatego poduszka powinna…rosnąć razem z nim. Kupienie poduszki o uniwersalnym rozmiarze to oszczędność pieniędzy. Kiedy maluszek urośnie, nie trzeba kupować nowej poduszki, a jedynie przekręcić ją na drugą stronę. Dzięki temu można jej używać przez długi czas.

BEZPIECZEŃSTWO

Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i wrażliwa, a ponad to podatna na alergie. Dlatego warto wybrać poduszkę wykonaną z oddychającego i antyalergicznego materiału najwyższej jakości. Tkanina powinna być również przyjemna i miła w dotyku – w końcu będzie miała styczność ze skórą dziecka przez wiele godzin. Przed zakupem sprawdźmy też czy materiał, z którego wykonana jest poduszka posiada atesty i certyfikaty potwierdzające jej bezpieczeństwo dla niemowląt. Poduszka BabyProfilTM  została przebadana na obecność stu niebezpiecznych substancji i ma certyfikat Confidence in textile.

REKOMENDACJE SPECJALISTÓW

Poduszka ortopedyczna to produkt, który przede wszystkim dba o zdrowie dziecka. Pomaga w leceniu deformacji główki oraz zapobiega ich powstawaniu w przyszłości. Dla każdego rodzica nie ma nic ważniejszego od zdrowia dziecka, dlatego przed zakupem warto upewnić się czy dana poduszka jest rekomendowana przez lekarzy pediatrów oraz fizjoterapeutów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się co na temat poduszki BabyProfilTM uważają specjaliści, zapraszamy tutaj:

W razie pytań lub wątpliwości odnośnie poduszki ortopedycznej dla dziecka, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi specjaliści bardzo chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Podziel się:

close