6 niezawodnych sposobów, aby pomóc dziecku uniknąć choroby lokomocyjnej

Opublikowano: sobota 10 lipca, 2021

Nic tak nie rujnuje radosnej rodzinnej wycieczki, jak nieprzyjemny przypadek choroby lokomocyjnej.

Jeśli kiedykolwiek jej doświadczyłaś, to wiesz, że to nic przyjemnego. Mdłości mogą być przytłaczające i wyobraź sobie, o ile gorsze jest to uczucie dla dziecka.

 

Jeśli Twoje dziecko jest podatne na chorobę lokomocyjną, zebraliśmy kilka wskazówek, które mogą mu pomóc.

 

Dziś odpowiemy na pytania takie jak:

  • Co powoduje chorobę lokomocyjną?
  • Rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu dziecku
  •  Jak lekarstwa mogą pomóc w ostateczności

 

 Co powoduje chorobę lokomocyjną?

 

Kiedy masz chorobę lokomocyjną, dzieje się tak, ponieważ Twój mózg i ciało są zdezorientowane przez swoje zmysły ruchu.

Na przykład, czytanie w samochodzie jest częstym czynnikiem wywołującym chorobę lokomocyjną. Twoje oczy mówią „teraz się nie ruszamy”, ale twój mózg i ucho wewnętrzne mówią „teraz się ruszamy”.

Choroba lokomocyjna występuje, gdy ciało i mózg nie są zgodne się na zmysłach ruchu, zwłaszcza oczy i uszy. Na przykład, częstym czynnikiem wywołującym chorobę lokomocyjną u ludzi jest próba czytania podczas jazdy samochodem.

Niektórzy ludzie są o wiele bardziej wrażliwi na chorobę lokomocyjną niż inni. Jeśli Twoje dziecko jest jedną z nich, ucieszy Cię wiadomość, że możesz jej zapobiec.

 

 

Rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec chorobie lokomocyjnej.

 

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu dziecku w chorobie lokomocyjnej. Przy odrobinie szczęścia może uda Ci się ustalić, co jest jej przyczyną.

Bądź czujny na oznaki choroby lokomocyjnej.

Przede wszystkim, jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki, że Twoje dziecko dostaje choroby lokomocyjnej, powinnaś natychmiast przerwać to, co ją wywołuje.

Typowe objawy to nagłe pocenie się, zmęczenie i mdłości. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów lub jeśli dziecko powie Ci, że źle się czuje, nie minie dużo czasu, zanim zaczną się wymioty!

Jeśli jesteś w samochodzie, jest to dobry moment, aby zrobić postój, nawet na poboczu drogi, jeśli to konieczne.

Jeśli lecisz samolotem, nie możesz zrobić przystanku, ale przyłożenie chłodnej, wilgotnej szmatki do czoła dziecka i powiedzenie mu, żeby wyjrzało przez okno, może pomóc.

 

Właściwe ubranie może zrobić ogromną różnicę.

Ubieranie dziecka w odzież odpowiednią do pogody jest ważne.

Jeśli zamierzasz jechać samochodem przez cały dzień lub lecieć samolotem, pamiętaj, że temperatura wewnątrz samochodu lub samolotu będzie o wiele wyższa niż na zewnątrz, więc gorące ubranie nie będzie zbyt wygodne.

Gorące i spocone ubranie może wywołać chorobę lokomocyjną, więc lekki strój z możliwością dodania kurtki lub cieplejszej koszuli na wypadek, gdyby zrobiło się chłodniej, jest optymalnym rozwiązaniem.

 

Używaj fotelika samochodowego ustawionego przodem do kierunku jazdy.

Podczas gdy niektóre foteliki samochodowe, szczególnie te dla niemowląt, są zaprojektowane tak, aby podróżować tyłem do kierunku jazdy, może to niestety być częstym czynnikiem wywołującym chorobę lokomocyjną.

Odwrócenie się tyłem do kierunku jazdy i patrzenie przez okno samochodu dezorientuje zmysły organizmu, wywołując u dziecka chorobę lokomocyjną.

Jeśli to tylko możliwe, używaj fotelika skierowanego przodem do kierunku jazdy. Jeśli podróżujesz pociągiem lub innym środkiem transportu, pozwól dziecku korzystać z fotelika ustawionego przodem do kierunku jazdy.

 

Zaplanuj podróże w czasie drzemki.

Jeśli to możliwe, zaplanowanie podróży w czasie drzemki dziecka jest prostym sposobem na uniknięcie choroby lokomocyjnej. Nie można mieć choroby lokomocyjnej, jeśli się śpi!

 

Daj dziecku lekką przekąskę.

Chociaż jedzenie może wydawać się sprzeczne z celem, jeśli chodzi o zapobieganie chorobie lokomocyjnej, prawda jest taka, że w rzeczywistości może to bardzo pomóc. Coś takiego jak kilka ciasteczek, jabłko lub krakersy może pomóc złagodzić uczucie mdłości związane z chorobą lokomocyjną.

 

Otwórz okno lub włącz klimatyzację.

Chłodna bryza lub klimatyzacja może pomóc niektórym dzieciom cierpiącym na chorobę lokomocyjną, zwłaszcza jeśli wieje bezpośrednio na nie.

 

Leki na chorobę lokomocyjną.

 

Choć prawdopodobnie powinna to być ostateczność, leki bez recepty, są niezawodnym sposobem zapobiegania chorobie lokomocyjnej podczas podróży.

Jednakże, zawsze należy skonsultować się z pediatrą przed użyciem jakichkolwiek leków tego typu.

Nie są one również idealnym rozwiązaniem. Na przykład, wiele leków na chorobę lokomocyjną może sprawić, że dziecko będzie senne i ospałe, co nie jest dobrą rzeczą, jeśli planujesz aktywny dzień.